آخرین اخبار
خانه » بایگانی نویسنده: کمال نصیری فرد

بایگانی نویسنده: کمال نصیری فرد

آسیب شناسی همسان سازی قبور مطهر شهدا در مستند «راز مزار» ساخته نوید ناصر

به گزارش دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار در استان اصفهان به نقل از ندای اصفهان، «راز مزار»، مستندی به کارگردانی نوید ناصر است که در بخش نقد درون گفتمانی به بخش مسابقه هفتمین جشنواره فیلم عمار راه یافته است. راز مزار داستان بیماری فکری مسئولان و سیاستگذاران فرهنگی اجتماعی کشور در پیروی از مدرنیسم است. فعالیت های بیشمار ضد فرهنگی در کشور در حال انجام است که مسئولان همه آنها را با نام خدمت به مردم ارائه می دهند! فیلم روایتگر ...
ادامه مطلب »

جشنواره فیلم عمار/ نگاه و نقدی به مستند «آن مرد زنده است» به کارگردانی علی نیکومنش

به گزارش دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار در استان اصفهان به نقل از ندای اصفهان، «آن مرد زنده است» مستندی ۲۰ دقیقه ای به کارگردانی «علی نیکومنش» است که در بخش ملت قهرمان هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار وارد بخش مسابقه شد. فیلم روایت زندگی مادر شهیدی در روستای صحرارود فسا است که زندگی اش را با وصیت نامه پسر خود سپری می کند؛ پسر او طلبه شهیدی است که برخلاف همرزمانش که وصیت نامه خود را بر روی کاغذ می ...
ادامه مطلب »

 نگاهی به روایتگری و فرم در مستند «مادرانه» ساخته ساسان فلاح

  به گزارش دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار در استان اصفهان به نقل از ندای اصفهان، مادرانه فیلم مستندی با موضوع مدافعان حرم ساخته «ساسان فلاح» که به بخش مدافع حرم هفتمین جشنواره فیلم عمار راه یافته است. مستندی توصیفی از یک رویداد از زبان افرادی که در دل حادثه حضور داشته اند. فیلم روایتگری شهادت مجاهد تیپ فاطمیون شهید «مهدی صابری» از زبان پدر و مادری دلسوخته و البته صبور است. مستند به توصیف ویژگی های شخصیتی شهید از زبان پدر ...
ادامه مطلب »

ملت قهرمان و ایستادگی در آسمان

به گزارش دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار در استان اصفهان به نقل از ندای اصفهان، مستند «ایستادگی در آسمان» به کارگردانی «علی طادی» محصولی از «سفیر فیلم» است که در بخش «ملت قهرمان» هفتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار وارد بخش مسابقه شده است. علی طادی تهیه کنندگی چند اثر از جمله کربلای ۹۴ و کارگردانی «برد، برد، برد» را نیز در کارنامه خود دارد.
ادامه مطلب »

طنزهای شیرین اصفهانی در گردان قاطریزه

به گزارش دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار در استان اصفهان به نقل از ندای اصفهان، گردان قاطریزه مستندی زیبا به نویسندگی و کارگردانی سید مجتبی خیام الحسینی که به بخش مسابقه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار راه یافت و فانوس بخش تاریخ فرهنگی اجتماعی انقلاب و دفاع مقدس را از آن خود کرد.
ادامه مطلب »

اکران دایو، بختک و خانه‌ای کنار ابرها در مجموعه فرهنگی آیینه

به گزارش دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار در استان اصفهان، فیلم های دایو، بختک، خانه ای کنار ابرها با موضوع دفاع مقدس و ماهوراه روزهای چهارشنبه 15 و 22 دیماه پس از نمار مغرب در مجموعه فرهنگی آیینه مسجد الزهرا واقع در محله رهنان بر پرده اکران رفت.
ادامه مطلب »

روایت حضور «مادرانه» در مجتمع فرهنگی ثامن الحجج+تصاویر

چهارشنبه، 15 دیماه 1395، ساعت18، «مادرانه» به مجتمع فرهنگی ثامن الحجج واقع در کوی امام، مجتمع مسکونی ۲۲۰ دستگاه هوانیروز وارد می‌شود. اینجا مخاطبان به صورت خانوادگی حضور دارند و فضای گرم خانواده‌ها در کنار هم، صمیمیت خاصی به مراسم اکران داده است.
ادامه مطلب »

گزارشی از اکران «مادرانه» در مسجد حضرت ابوالفضل+تصاویر

یکشنبه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۵، مسجد حضرت ابوالفضل علیه السلام واقع در خیابان معراج، ساعت 6 بعداز ظهر است که مستند «مادرانه» بر پرده اکران مسجد می‌‌رود. حدود 100، 120 نفری مرد و 50،40 نفری هم زن در شبستان مسجد، خیره به پرده نمایش هستندو مشتاقانه مستند را دنبال می‌کنند.
ادامه مطلب »