آخرین اخبار
خانه » بایگانی نویسنده: ahmadi

بایگانی نویسنده: ahmadi

اولین اکران فیلم “ترمینال غرب” در اصفهان

بنابر اعلام دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار در اصفهان، فیلم داستانی "ترمینال غرب" برای اولین بار در استان اصفهان، جمعه اول بهمن ماه 95 از ساعت 9 صبح در سالن سینما سوره اکران می شود.
ادامه مطلب »

گزارش اکران مستند نبرد پالمیرا در مسجد امام حسن مجتبی (ع) شهرک کوثر

به گزارش اکران کننده هفتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در شهرک کوثر، روز یکشنبه 26 دی ماه ۹۵ پس از نماز مغرب و عشا، در مسجد امام حسن مجتبی (ع) مستند نبرد پالمیرا اکران گردید.
ادامه مطلب »

اسامی برگزیدگان بخش های مختلف هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، اسامی برگزیدگان بخش های هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش های بخش «تولیدات رادیویی»، «پویانمایی»، «جنگ نرم»، «داستانی کوتاه»، «داستانی نیمه بلند»، «داستانی بلند»، «بیداری اسلامی و وحدت»، «مدافعان حرم»، «سبک زندگی»، «اقتصاد مقاومتی»، «تاریخ انقلاب و فتنه ۸۸»، «تاریخ فرهنگی اجتماعی انقلاب و دفاع مقدس»، «ملت قهرمان» و «نقد درون گفتمانی» اعلام شد.
ادامه مطلب »

پژمان فر: دست زحمت‌کشان جشنواره عمار را می‌بوسم

حجت الاسلام پژمانفر

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار» به نقل از خبرگزاری فارس، نصرالله پژمان‌فر، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی خطاب به عوامل برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار نوشت:
ادامه مطلب »

مشاهدات متفاوت دانشجوی سوری و همسرش از اختتامیه جشنواره عمار

یه گزارش «روابط عمومی جشناوره عمار» به نقل از خبرگزاری فارس، همسر ابوهادی خیلی فارسی نمی‌داند. از ابوهادی پرسید ماجرا چیست. ابوهادی هم ماجرا را برایش توضیح داد. احساس شگفت‌زدگی و غافلگیری می‌کردند. در مراسم افتتاحیه که خبر این حرکت برای اولین‌بار مطرح شد، خیلی‌ها گریه می‌کردند. در همین مراسم اختتامیه هم صدای گریۀ بلندبلندِ یک زن را از ردیف‌های عقب‌تر شنیدم. زنگ زدم گفتم آماده شو با هم برویم جایی. گفت کجا؟ گفتم اختتامیۀ جشنوارۀ عمار. داشت شروع می‌کرد بگوید ...
ادامه مطلب »

هنر؛ روایت هنرمند از تماشای عالم هستی

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، ناصر هاشم زاده، استاد فیلمنامه نویسی سینمای ایران، در نشست «کارگاه تخصصی فیلم نامه نویسی» که در هفتمین جشنواره عمار برگزار شد، با بیان این که متن و فیلمنامه ضعیف سبب می شود خروجی اثر نامطلوب باشد، اظهار داشت: رشد فنی و یادگیری تکنیک در سینما امری مهم است، اما باید به آن چه که می خواهیم بگوییم و چگونگی بیان قصه نیز توجه کنیم.
ادامه مطلب »

جشنواره مردمی فیلم عمار یک جریان فکری است/عمار باید فیلم سازان آزادی خواه و حق طلب دنیا را به هم متصل کند

نصر الله پژمان فر نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس در بازدید از هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در گفتگو با روابط عمومی این جشنواره عنوان کرد: عمار یک حرکت بدیع است که در مسیر دیگر جشنواره ها بازی نکرده و در حال جاده سازی برای خود است؛ به عبارت بهتر و دقیق تر جشنواره مردمی فیلم عمار قواعد بازی در بین سایر جشنواره ها را امروز برهم زده است.
ادامه مطلب »

گزارش اکران مستند مادرانه در در مسجد امام حسن مجتبی (ع) شهرک کوثر

به گزارش اکران کننده هفتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در شهرک کوثر، روز یکشنبه ۱۹ دی ماه ۹۵ پس از نماز مغرب و عشا و در شب شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)، در در مسجد امام حسن مجتبی (ع) مستند مادرنه اکران گردید.
ادامه مطلب »

مرد روزهای سخت سینما

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار» به نقل از روزنامه وطن امروز، «دلم می‌خواهد از اقیانوس جنگ حرف بزنم؛ از بچه‌هایی که نگفتند به ما ربطی ندارند، نگفتند اگر اسلحه فلان جور باشد نمی‌جنگیم، نگفتند اینها جنگ بزرگ‌هاست، دیدند ناموس این مملکت در خطر است و جنگیدند».  این جملات را ابراهیم حاتمی‌کیا وقتی چند سال پیش در برنامه پارک ملت، بغضش ترکید بر زبان آورد. چند سال بعد ابراهیم حاتمی‌کیا در برنامه «هفت» کارگردانانی را که دغدغه‌های سینمای متعهد را ...
ادامه مطلب »

وحید جلیلی: فلسفه وجودی “عمار” جریان فیلمسازی حاضر در کشور است

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وحید جلیلی رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره مردمی فیلم عمار، در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما این خبرگزاری گفت: آثار رسیده به عمار، تنوع بسیار خوبی دارند و آثاری از نقاط مختلف از ارسباران تا بیرجند و دیگر نقاط کشور در عمار حضور پیدا می‌کنند و می‌توان گفت رنگین کمان جشنواره بسیار پر رنگ است که این مسئله خوبی به نظر می‌رسد.
ادامه مطلب »